GenelOrdu Vosvos Festivali

15. Vosvos Festivali’nin Ardından…

  Güzel insanlar;

Yıllar önce değerli büyüğümüz, derneğimizin onursal başkanı Enis Ayar tarafından başlatılan, bu yıl 15.sini düzenlediğimiz Ordu Vosvos Festivali’nin sonuna geldik. Bu yıl her zamankinden farklı olarak Yason Burnu yerine, Çınarsuyu Tabiat Parkı’nda başlattığımız etkinliğimize katılımlarınız bizleri onurlandırdı.

Bu yıl farklı olarak çekiliş etkinliğimiz oldu. Bu çekiliş için VW Classic Club, Sünger’in Bagajı, Volksgeist ve Ufuk Saat hediyeleriyle yanımızda oldu. Seçkin Kadro Dershanesi ve Burak Tarım – Ünye firması da sponsorlarımız arasındaydı. Ayrıca 7 arkadaşımıza 100 TL’lik, 1 arkadaşımıza da 200 TL’lik yakıt hediyesi çıktı. Çekilişte boş olmasın diye çam sakızı çoban armağanı magnetlerimize yer verdik. Yaklaşık 60 farklı vosvos parçası, 40 adet hediyelik eşya, 8 adet yakıt hediyesi dağıttık. Toplamda 155 kişi çekilişe katıldı. 9 arkadaşımız hediyesini almadı. Hediyesini almayanlar bizlere ulaşırsa, hediyelerini kargolayabiliriz.

Çınarsuyu’nda çuval yarışması, yoğurt yeme ve yumurta taşıma yarışmaları yaptık. Birinci gelenlerden ödüllerini alanlar oldu, etkinlik heyecanı olsa gerek hediyelerini almayı unutanlar da oldu. Yarışmalarda birden fazla arkadaşımız “birinci ben oldum” diyerek 🙂 sevinmiş olsa da yarışmalar kayıt altına alındığı için birincilerin kimler olduğunu belirledik. Çoğunuz bu duruma VAR sistemi diyebilir ama bizdeki daha güvenilir 🙂

Tavla turnuvamıza 29 arkadaşımız katıldı. Çok heyecanlı ve bir o kadar da güzel bir etkinlikti. Eleme usulü gerçekleşen turnuvada finalin isimleri Mehmet Kanca ve Yaşar Bankoğlu oldu. Ödülü Mehmet Kanca kazandı.

Etkinlikte film gösterimi yapacağımız akşam elektriksel bir sorun olduğundan yapamadık. Konu hakkında bilgilendirme yaptık. Bu konuyu anlayışla karşıladığınız için teşekkür ederiz. Ayrıca etkinlikte çektiğiniz bütün fotoğrafları vosvosordusu@gmail.com adresine göndermenizi istiyoruz. Hafta içi bütün fotoğrafları albüm olarak paylaşacağız.

Yaylada bulunduğumuz sürede sırasıyla doğa yürüyüşü, Ablak taşı, şelale gezisi ve yüzme, Köşe Obası ziyareti ve Köşe Obası Derneği tarafından keşkek ikramı, Yeşilce Köyü ziyareti, dönüş yolunda gelmek isteyenlerle Susuz Obası gezisi ve son gün ise Karagöl’e tırmanış etkinliğimiz oldu. Gelenler oldu, kalmak isteyenler oldu. Yaylaya kadar çıkmışken herkesin katılmasını isterdik. İlk günden son güne kadar etkinlikte motor ve elektrik ustalarımız sizlere yardımcı oldu. Kiminin subap ayarı yapıldı

buy generic levitra

, kimi frenlerini yaptırdı, hatta yaylada motor indirip baskı balata bile değiştirildi bu etkinliğimizde.

Her şey çok güzeldi…
Ve;

15. Ordu Vosvos Festivali için yüzlerce kilometre yol yapan, Samsun’dan, Trabzon’dan, Ankara’dan, Gaziantep’ten, İzmir’den, Bursa’dan, Antalya’dan, Adana’dan, Hatay’dan, Osmaniye’den, İstanbul’dan, Zonguldak’tan, Tokat’tan, Kars’tan, Kayseri’den, Yozgat’tan, Denizli’den, Çorum’dan ve hatırlayamadığımız diğer şehirlerden gelen dostlarımıza;
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Hilmi Güler’e, OBB Başkan Vekilimiz Sn. Adem Atik’e, Kabadüz Belediye Başkanımız Sn. Yener Kaya’ya, Çınarsuyu’nda sahne alan ve muhteşem bir müzik gecesi yaşatan Mustafa Bülbül’e, Çınarsuyu Tabiat Parkı çalışanlarına, Kabadüz Belediyesi çalışanlarına, büyük ailemiz Vosvos Ordusu’na ve güzel dostlarına teşekkür ederim.

İyi ki varsınız.
Vosvos Ordusu adına Şükrü Odabaşı

Tamamını Oku

Related Articles

1 Yorum

  1. Efsane bir etkinlik oldu, müzik gecesi ortam harikaydı. Bazı etkinliklere katılamadım ama katıldıklarım bile yetti. Öncekinden daha güzeldi. Emeğinize sağlık, çok teşekkür ederim. Ailemle birlikte bundan sonraki etkinliklerde yanınızda olacağız. Gaziantepten sevgilerle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Close