DuyuruGenel

Emeğin Başkentine Teşekkür Ederiz

Bu yıl 1.si düzenlenen Zonguldak Vosvos Kampı’na Ordu’dan 5 vosvosla katıldık. Yaklaşık 700 km’lik bir yolculuğun ardından sırasıyla Devrek, Çaycuma, Filyos, Çatalağzı, Kilimli, Zonguldak ve son olarak Kdz Ereğli’deki kamp alanlarına gelerek profesyonel olarak hazırlanan bir etkinlikte olmanın mutluluğunu yaşadık.

Daha önce görmediğimiz yerler gördük, tanımadığımız insanlar tanıyıp ortak sofralar kurduk. Ağacın gölgesinde uyuduk, masmavi denizde serinledik. Doğanın bize sunduğu bütün güzelliklerden faydalandık. Geride anılarımızdan başka bir şey bırakmadık.

Miniklerle konvoy yaptık eğlendik, Huzurevi ziyareti gerçekleştirdik hüzünlendik, gülüştük, geçmişi yâd ettik. Sözleştik ve vedalaştık. Turkuaz Kültür ve Sanat Derneği’nin muhteşem konseriyle eğlendik. Emeğin Başkenti‘ndeki Gökgöl Mağarasını, Cehennemağzı Mağaralarını gezdik. Zonguldak Maden Müzesi’nde alın terinin önemini bir kez daha anladık. Yitirdiklerimize üzüldük, Türkiye’nin gelişiminde Zonguldak’ın ülke topraklarına olan katkısını öğrendik.

İlk olmasına rağmen, sanki yıllardır bu tür etkinlikler düzenleniyormuş gibi eksiksiz bir organizasyona imzasını atan Zonvos Ailesi‘ne, bizleri ve diğer misafirleri en güzel şekilde ağırlayan Dernek Başkanı Melih Öztürk‘e ve Zonguldak Volkswagen Dayanışma Derneği‘nin değerli üyelerine, etkinliğe Samsun’dan Ankara’dan, İstanbul’dan, Sakarya’dan, Fatsa’dan ve diğer il, ilçelerden gelen tüm dostlarımıza yürekten teşekkür ederiz.

İl ve İlçe Belediye Başkanları’nın misafirperverliği, belediye çalışanlarının içten ve samimi davranışları ve bizleri nezaketle uğurladıkları için minnettarız. Yeniden görüşmek dileğiyle…

Vosvos Ordusu Ailesi

 

Etiketler
Tamamını Oku

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close
Close